جراحی انحراف بینی

جراحی انحراف بینی

جراحی بینی که به منظور اصلاح نمودن تیغه میانی بینی انجام می گردد و به برطرف کردن انسداد راه تنفسی بینی می پردازد را جراحی سیتوپلاستی یا عمل جراحی انحراف بینی می نامند . سپتوم یا تیغه در ناحیه ی جلویی غضروف و در قسمت پشت استخوان تشکیل شده است . اگر این تیغه کج باشد سبب بسته شدن یک و یا دوطرف بینی می گردد و حتی می تواند راه خروجی ترشحات سینوسی را مسدود نماید و در آینده باعث عفونت شدید شود .

جراحی انحراف بینی

تشخیص انحراف بینی :

اگر انحراف بینی شدید باشد با چشم قابل رویت است و با مراجعه به جراح بینی و انجام سی تی اسکن و آندوسکوپی انحراف بینی به سادگی تشخیص داده می شود . عمل جراحی انحراف بینی در فرم ظاهری بینی تغییری ایجاد نمی کند ، مگر اینکه جراحی انحراف بینی با جراحی زیبایی بینی انجام گیرد . برخی اوقات در عمل جراحی انحراف بینی قرینگی جلوی بینی نیز ترمیم می شود .

عوارض ناشی از جراحی انحراف بینی :

  • خونریزی بینی
  • به دلیل آسیب مخاطی تیغه ی وسطی بینی سوراخ می گردد .
  • تجمع خون بین دو طرف تیغه ی بینی باعث گرفتگی مختصر راه بینی می گردد .

تفاوت بینی کج با انحراف بینی :

جراحی انحراف بینی یک جراحی درمانی به حساب می آید و شامل بیمه های درمانی می باشد یعنی هزینه ی جراحی توسط بیمه های درمانی پرداخت می گردد ، ولی جراحی بینی کج جز عمل زیبایی بینی می باشد و بیمه های درمانی هزینه ای را جهت انجام این عمل پرداخت نمی نمایند . در واقع اگر سپتوم یا تیغه ی وسط بینی کج باشد باعث می شود تا یک یا هر دو حفره ی بینی بسته شود و شخص متقاضی عمل جراحی انحراف بینی باشد ، اما اگر که تیغه ی بینی کج شده باشد و فرم کلی بینی را تغییر داده باشد و باعث بسته شدن هیچ کدام از حفره های بینی نگردد این جراحی ،عمل جراحی زیبایی به حساب می آید .

 

دکتر محمد رضا شفیعی بورد فوق تخصصی جراح پلاستیک و زیبایی ( جراحی بینی , جراحی بینی استخوانی , جراحی بینی گوشتی , مراقبت های بعد از جراحی بینی , رینوپلاستی )

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 8 =